HAKKIMIZDA

Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlkyardım Eğitimleri ve İlkyardım Sertifikası” vermeye yetkili ilk kuruluş olarak 1998 yılında kurulmuş, bugüne kadar 1.000.000’un üzerinde kamu ve özel sektör çalışanına ilkyardım eğitimi vermiş, ilkyardım konusundaki yasal düzenlemelere bizzat katkıda bulunmuştur. Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi sektörde kurulan ilk eğitim merkezi olmanın yanı sıra liderliğiyle de adından sıkça bahsettirmektedir.

İşyerlerinde kazaların yaşanma olasılığı daha yüksek olduğu için, ilkyardım uygulamaları kaçınılmazdır. Yüksekten düşme, elektrik çarpması, kanama, yanık ve organ kopmalarına işyerlerinde sık sık rastlanabilir. Bu durum, işyerlerinde ilkyardım uygulamalarının önemli bir gereksinim olduğunu göstermektedir.

İlkyardım bilgi ve becerisi, tüm işyerleri ve kişiler için öncelikli olan kamusal görevlerin başında gelir. Bilinçli yapılan ilkyardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ya da doğal afetlerde yaşanabilecek kazalarda, kazazedenin hayatını kurtarır ya da iyileşme sürecine katkı sağlar.

Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi, tecrübe ve bilgi birikimi ile iş sağlığı ve güvenliği konularının en başında gelen, sektörde büyük ihtiyaç duyulan ve yasal bir zorunluluk olan ilkyardım eğitimini kaliteli bir hizmetle müşterilerine sunar.

VİZYON VE MİSYON

Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi, kamuda ya da özel sektörde yaşanabilecek iş kazalarından, kişilerin mümkün olabilecek en düşük zararla kurtulmasını sağlamak amacıyla, herkese ilkyardım bilgi ve becerisini aşılamayı kendine görev edinmiştir. Bu doğrultuda;

Uzman eğitmen kadrosunun sektördeki bilgi ve tecrübe birikimiyle, eğitime ve danışmanlığa ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara her daim hizmet sunmak,

Çalışanların yaşayabileceği kaza ve meslek hastalıklarında, güvenilir ve doğru yöntemlerle hızlı bir şekilde onlara yardımcı olmak,

Çalışanlarına, iş ortaklarına ve paydaşlarına değer katmak,

Kendini ve çevresini, her geçen gün daha da geliştirecek projeler içerisinde yer almak,

Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi’nin temelini oluşturmaktadır.

Yapılacak tüm uygulamaların, sadece yasal zorunlulukların karşılanması için değil de daha sağlıklı, daha güvenli ve insana değer katan çalışma ortamları oluşturmak için yapılması gerektiğine inanan Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi, kamuda ve özel sektörde yer alan tüm kuruluşların ve bireylerin, eğitim denildiği zaman ilk akla gelecek, referans gösterilecek ve tercih edilecek bir firma olma gayretiyle hizmetlerini sunmaya, her geçen gün kendini ve birlikte çalıştıklarını geliştirmeye devam etmektedir.

BELGELERİMİZ

MEVZUAT

TUTANAKLAR